Avalon » Crossover/Events » The Other: Evolve or Die

The Other: Evolve or Die

Typ: wewnętrzny
Start: 2005-10-12
Liczba zeszytów: 12
Wstęp:

Spider-Man odkrywa, że jest śmiertelnie chory. W tym samym czasie powraca z martwych jego stary wróg, Morlun, pragnący ich ostatecznej konfrontacji. Czy i tym razem Parkerowi uda się wywinąć śmierci?

Występuja:

* Spider-Man [Peter Parker]
* Morlun
* Mary Jane Watson-Parker, May Parker
* New Avengers: Captain America [Steve Rogers], Iron Man [Tony Stark], Spider-Woman [Jessica Drew], Luke Cage, Wolverine [Logan]
* Mr. Fantastic [Reed Richards], Yellowjacket [Hank Pym], Black Panther [T'Challa], Goliath [Bill Foster], Hulk [Bruce Banner], Dr. Stephen Strange, Daredevil
* Tracer, Ox
* Doktor Castillo, J. Jonah Jameson, Jarvis, Flash Thompson

Komiksy
Streszczenie:

Od jakiegoś czasu Spider-Man miewał dziwne, niepokojące sny, a także pewne trudności z koncentracją. Kiedy podczas walki z Tracerem został postrzelony, udał się do doktor Castillo, która przeprowadziła mu przy okazji rutynowe badanie krwi. Jeszcze tego samego dnia wieczorem Peter otrzymał telefon od lekarki, bardzo zaniepokojonej wynikami testów. Nie wiedział, że jest obserwowany przez Morluna, wypowiadającego do siebie słowa ze snu Parkera: "Przegrywasz". Złoczyńca później śledził Mary Jane, zaniepokojoną telewizyjnymi relacjami z kolejnej walki Spidey'a i Iron Mana z Tracerem. Przestępca podczas starcia przejął kontrolę nad zbroją Starka, sytuację jednak udało się w końcu opanować. Kiedy wciąż śledzona przez Morluna MJ wróciła do domu, Peter pokazał jej kartkę z wynikami badań, które okazały się wręcz przerażające. Świadomość tego bardzo negatywnie wpłynęła na zachowanie i psychikę Parkera, a po krótkim spotkaniu z Morlunem zaczęły się także kłopoty z jego zdolnościami. W tym czasie Tracer zajął Avengers atakiem maszyn na Nowy Jork, a sam zjawił się w Stark Tower, gdzie natrafił na May Parker. Spider-Man zjawił się w samą porę, Tracer po szybkim badaniu jednak był zaskoczony jego fatalnym stanem zdrowia i czuł się zawiedziony, że musi walczyć z tak osłabionym przeciwnikiem. Rozwścieczyło to tylko Parkera, który uwolnił swe pokłady furii i w brutalny sposób poradził sobie z przestępcą, ku przerażeniu ciotki, która zaczęła domagać się wyjaśnień co do powodów zachowania Petera. Po obejrzeniu wyników badań krwi udało jej się przekonać go, by ponowił badania.


Spider-Man udawał się do różnych bohaterów-naukowców, żaden jednak nie potrafił ani zdiagnozować jego przypadłości, ani znaleźć lekarstwa. Wreszcie doktor Strange stwierdził jednoznacznie, że Peter powinien przygotować się na śmierć. Próbując pogodzić się z nieuchronnym, Peter poświęcił trochę czasu rodzinie, przypuszczając wraz z odzianymi w stare zbroje Iron Mana MJ i May szturm na twierdzę Dooma w Latverii, gdzie skorzystali przez chwilę z maszyny czasu. Zabrał też żonę w kosmos. Po powrocie został zaatakowany przez Morluna, który stwierdził, że "nadszedł czas, by się pożywić". Stoczyli bardzo brutalną walkę na ulicach Nowego Jorku, w trakcie której złoczyńca wyrwał i pożarł oko Spider-Mana, a następnie skatował go niemal na śmierć.


W dokończeniu dzieła przeszkodziła Morlunowi policja i zmasakrowany bohater został przetransportowany w krytycznym stanie do szpitala. Złoczyńca odnalazł tam Parkera, jednak został zaatakowany przez Mary Jane. Kiedy kobieta próbowała bronić nieprzytomnego męża, ten nagle odzyskał przytomność. Dziwnie odmieniony, rzucił się na Morluna, by po krótkiej walce "pożywić" się na nim za pomocą dwóch żądeł, które wyskoczyły spod jego dłoni. Myśliwy stał się ofiarą, lecz wkrótce po rozpłynięciu się wampira, Peter skonał w ramionach Mary Jane. Ciało natychmiast zostało przetransportowane przez Iron Mana do Stark Tower. Kiedy Tony i MJ zastanawiali się, co zrobić ze zwłokami Petera, stało się coś dziwnego. Ku przerażeniu Mary Jane i reszty bohaterów, z ciała pozostała jedynie skóra. Następnego ranka pod mostem pojawił się dziwny kokon. Przebywając w nim, Peter miał wizje pajęczej istoty, która wypomniała mu, iż nie traktował swego daru tak, jak powinien. Teraz jednak nadszedł dla niego czas ponownych narodzin, drugi dar od pająka. Peter zaakceptował go i wynurzył się z kokonu. Wkrótce po tym wrócił do Stark Tower, ku zaskoczeniu i radości bliskich.


Niedługo potem Spidey został poddany badaniom, z których wynikło, że wszystkie jego rany i blizny zniknęły. W tym samym czasie nad jego starą skórą pojawiła się chmara pająków, zaczynając ją pożerać. Kiedy Peter wraz z Mary Jane wrócił z wypadu na miasto, zastali całą Stark Tower oplecioną pajęczyną. Po wejściu do środka, Spidey napotkał na dziwną istotę, której jakby kobiece ciało złożone było z pająków. Podczas krótkiej walki stworzenie było równie szybkie jak bohater i dokładnie naśladowało jego ruchy, po czym uciekło, wybijając dziurę w ścianie z vibranium. Po pościgu, podczas którego ponownie wyłoniły się jego żądła, Parker dowiedział się od pajęczej kobiety, że jest ona jego dokładnym przeciwieństwem. Następnie uciekła, by uformować kokon podobny do tego, w jakim odrodził się Peter. Niedługo po tym zdarzeniu Spider-Man odkrył, że oprócz żądeł posiada inne nowe zdolności, które ujawniły się, gdy ratował uwięzioną pod gruzami dziewczynkę. Tymczasem Tony Stark, po ostatecznym upewnieniu się, że Peter to Peter, rozpoczął pracę nad nowym kostiumem dla Spider-Mana.


Reperkusje:


* Spider-Man zyskał nowe zdolności, takie jak: noktowizja, wyczuwanie wibracji na swojej pajęczynie oraz wyczuwanie kierunków wiatru z pomocą włosów na ciele, żądła wysuwane z nadgarstków i produkowanie własnej pajęczyny. Zniknęły również wszystkie blizny i rany, jakie kiedykolwiek miał na swoim "starym" ciele.

* Stary kostium Spider-Mana został zniszczony. Wykorzystując tę okazję, Tony Stark stworzył dla Petera nowy, czerwono-złoty kostium, naszpikowany technologicznymi usprawnieniami.

* Niedługo po wydarzeniach The Other, w Midtown High, czyli szkole, w której uczy Peter Parker, pojawiła się tajemnicza nowa pielęgniarka, znana jako Arrow.

 

"The Other: Evolve or Die" w oczach redakcji

"The Other: Evolve or Die" - alternatywne okładki

 

toeod-logo-big.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.