Avalon » Crossover/Events » Ultimate Gah Lak Tus

Ultimate Gah Lak Tus

Typ: wewnętrzny
Start: 2004-08-04
Liczba zeszytów: 20
Wstęp:

Bohaterowie Ultimate Marvela znajdują posłańca z kosmosu, który miał ich ostrzec przed pożeraczem planet, który dotrze na Ziemię za sto lat. Niestety większość tego czasu kosmita spędził w rosyjskiej niewoli i teraz do nadejścia Gah Lak Tusa pozostało zaledwie kilka tygodni.
Występuja:
 • Gah Lak Tus
 • Nick Fury, Captain America, Black Widow, Iron Man, Thor, Hawkeye, Quicksilver, Scarlet Witch
 • Falcon, Vision
 • Charles Xavier, Marvel Girl, Colossus, Wolverine, Storm, Cyclops
 • Reed Richards, Sue Storm, Johnny Storm, Ben Grimm, Franklin Storm
 • Mahr Vehl, Carol Danvers
 • Misty Knight
 • Crimson Dynamo [I], Unicorn, Red Guardian i inni rosyjscy super-żołnierze
 • Yahn Rgg i jego Kree
 • Magneto
 • w opowieści Vision: rasa nazywająca siebie Great and Good
 • Srebrni Ludzie
 • klony Heather Douglas i nieznanego mężczyzny
 • George Tarleton, Dima i reszta członków A.I.M.
Komiksy
Streszczenie:

Systemy komunikacyjne na całym świecie zostają opanowane przez obrazy i informacje przedstawiające zagładę i śmierć. Profesor Xavier, podejrzewając, że ich źródłem jest mutant, wysyła na poszukiwanie Wolverine’a, Marvel Girl i Colossusa. S.H.I.E.L.D. również odnajduje miejsce, z którego nadawany jest sygnał, i Nick Fury wybiera się tam wraz z Kapitanem Ameryką i Black Widow oraz specjalnie wezwanym na misję Samem Wilsonem. Obie grupy dostają się do starego sowieckiego kompleksu na Syberii i zmierzają do źródła sygnału. Po drodze pokonują wielu oszalałych super-żołnierzy. Ultimates i X-Men spotykają się w środku kompleksu i znajdują tam robota z kosmosu. Po krótkiej walce mutanci zostają pokonani, a Vision ostrzega ludzi przed Gah Lak Tusem – pożeraczem światów, który wkrótce przybędzie zniszczyć ich planetę. Korzystając z zamieszania, X-Men uciekają, a Fury każe przetransportować robota do Triskelionu.

Podczas oprowadzania naukowców po tajnej bazie S.H.I.E.L.D., w której budowany jest statek kosmiczny pozwalający na szybkie podróże międzygwiezdne, zostaje ona zaatakowana przez obcą istotę. Szef projektu, doktor Philip Lawson, który okazuje się w rzeczywistości również być kosmitą nazywanym Mahr Vehlem, staje w obronie swojego dzieła. Pokonuje napastnika, ale statek zostaje zniszczony. Mahr Vehl zostaje schwytany przez Fury’ego, któremu wyjawia, że należy do rasy zwanej Kree, która postanowiła nie dopuścić, aby Ziemianie zaczęli kolonizować wszechświat, i zapewnić, że wszyscy zginą, kiedy Gah Lak Tus przybędzie na ich planetę. Fury wzywa na pomoc Fantastyczną Czwórkę i Ultimates. Opowiada im to, czego dowiedział się od Vision, a Mahr Vehl dodaje, że kapitan statku Kree stacjonującego na orbicie, Yahn Rgg, ma informacje o tym, czym właściwie jest Gah Lak Tus. Fury postanawia podzielić bohaterów na dwie grupy. Pierwsza walczy z głównymi siłami Kree, które przybywają zniszczyć resztki programu kosmicznego, natomiast druga w tym samym czasie udaje się na statek Kree w celu zdobycia bazy danych Yahna. Kapitan doprowadza do samozniszczenia swojego okrętu, ale Mahr Vehlowi udaje się zdobyć potrzebne informacje.

Bohaterowie na podstawie danych Vision i Kree ustalają, że Gah Lak Tus to rój pojazdów, który znajduje się siedem dni drogi od Ziemi. W tym samym czasie nowojorska detektyw Misty Knight odkrywa kult założony przez wysłanników Gah Lak Tusa i zostaje zaatakowana przez jednego z klonów Heather Douglas, które z nim współpracują. Po ustaleniu tożsamości napastniczki, Srebrny Człowiek odwiedza Misty i dochodzi do walki, w której pomagają jej Kapitan Ameryka i Falcon. Reed Richards projektuje broń, która może zabić Gah Lak Tusa, a profesor Xavier podejmuje próby kontaktu telepatycznego z rojem. Jego świadomość jest jednak za silna i pokonuje mutanta, a w odpowiedzi wysyła na Ziemię kolejnego Srebrnego Człowieka, którego pokonują Iron Man, Mahr Vehl i Kapitan Ameryka. Kiedy do przybycia Gah Lak Tusa zostało kilka godzin, armia klonów Heather Hudson i nieznanego mężczyzny atakuje Triskelion. Ultimates i X-Men stawiają im opór, podczas gdy profesor Xavier z pomocą Marvel Girl atakuje Gah Lak Tusa jeszcze raz, tym razem mając wsparcie umysłów wszystkich Ziemian. Rój zostaje zdezorientowany, co daje Reedowi okazję do ataku. Richards zrzuca bombę wodorową przez portal do rodzącego się wszechświata i powstałą energię kieruje w stronę Gah Lak Tusa, niszcząc 20 procent roju i powodując wycofanie się reszty. Ziemia została uratowana, a Fury nakazuje przekazanie Vision wszystkich planów urządzeń i strategii użytych w pokonaniu niszczyciela światów, aby podzieliła się nimi z innymi rasami.

Podczas opuszczania Ziemi z Vision kontaktuje się doktor George Tarleton z A.I.M. i zaprasza ją na swoją stację kosmiczną. Tam okazuje się, że organizacja schwytała uszkodzony moduł Gah Lak Tusa, który chcą użyć do wydania reszcie rozkazu autodestrukcji. Vision zgadza się pomóc, ale wkrótce okazuje się, że została oszukana. Tarleton przejmuje kontrolę nad modułem i chce go użyć do własnych celów, ale wkrótce się okazuje, że organizm jest silniejszy niż się spodziewał. Zaczyna kontrolować doktora i niszczy stację, po czym udaje się na Ziemię, aby dostać się do wnętrza planety i pobrać jej energię, niszcząc ją. Vision, Falcon, sztuczna dziewczynka o imieniu Dima i wyrwany spod kontroli modułu Tarleton opracowują plan pokonania przeciwnika. Ostatecznie udaje im się to, ale poświęcona przez doktora Dima ginie. Vision w rezultacie niszczy jego ciało, ale głowie Tarletona udaje się przeżyć. Ponieważ Vision nie może opuścić Ziemi, dopóki nie dokona napraw, które potrwają miesiąc, Falcon oferuje jej zamieszkanie w tym czasie w swoim domu.

Reperkusje:
 • Carol Danvers zaczęła odgrywać większą rolę w S.H.IE.L.D., a w pewnym momencie zastąpiła Nicka Fury’ego na stanowisku dyrektora organizacji
ultimateg-logo-big.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.