Avalon » Crossover/Events » Shadowland

Shadowland

Typ: wewnętrzny
Start: 2010-07-08
Liczba zeszytów: 31
Wstęp:
Daredevil przejął kontrolę nad The Hand i zamierza za ich pomocą wprowadzić na świecie pozytywne zmiany. Gdy jednak Matt klan ninja, ci odmieniają jego...
Występuja:
* Colleen Wing, Ghost Rider, Iron Fist, Luke Cage, Misty Knight, Moon Knight, Punisher, Shang-Chi, Spider-Man, Wolverine
* Mistrz Izo, Elektra
* Alex Kurtz, Becky Blake, Ben Urich, Dakota North, Foggy Nelson
* Steve Rogers, Captain America, Iron Man, Thor
* Fixer, Songbird, Crossbones, Ghost, Juggernaut, Man-Thing, Moonstone
* John Walker, Troll
* Paladin, Shroud, Silver Sable
* Power Man
* Marlene Alraune, Crawley, Frenchie, Samuels, Khonshu
* Ignacio Alvarez, Reina Alvarez, Sofia Alvarez, Alberto Nunez, Shades, Joy Meachum
* Steven Shake, Tig
* J. Jonah Jameson
* Black Panther
* Daredevil, Black Tarantula, White Tiger
* Typhoid Mary
* Black Lotus, Cherry Blossom, Makro, Yuki
* The Beast, Makoto, Takashi, Yutaka, The Hand
* Kingpin, Lady Bullseye
* Bullseye
* Hell Riders, Emmett Jax, Toro Suzuki, Denny Deaver
* Mister Negative, Inner Demons
* Deadly Nightshade, Chemistro, Cheshire, Cockroach Hamilton, Comanche, Cottonmouth, Mister Fish, Spear
* Profile, Shadow Knight
* Rafael Scarfe, Bobby Fortunado, Mickey Fortunado, Sergei Bulovic, Dudley Miller
Komiksy
 1. 1. Shadowland #1
 2. 2. Daredevil #508
 3. 3. Shadowland: Bullseye
 4. 4. Shadowland: Moon Knight #1
 5. 5. Shadowland: Power Man #1
 6. 6. Daredevil #509
 7. 7. Shadowland: Blood On The Streets #1
 8. 8. Shadowland #2
 9. 9. Shadowland: Power Man #2
 10. 10. Shadowland: Blood On The Streets #2
 11. 11. Shadowland: Daughters Of The Shadow #1
 12. 12. Shadowland: Daughters Of The Shadow #2
 13. 13. Shadowland: Daughters Of The Shadow #3
 14. 14. Shadowland: Elektra
 15. 15. Shadowland #3
 16. 16. Thunderbolts #148
 17. 17. Thunderbolts #149
 18. 18. Shadowland: Spider-Man
 19. 19. Shadowland: Moon Knight #2
 20. 20. Shadowland: Moon Knight #3
 21. 21. Shadowland: Blood On The Streets #3
 22. 22. Daredevil #510
 23. 23. Shadowland: Ghost Rider
 24. 24. Shadowland: Blood On The Streets #4
 25. 25. Shadowland: Power Man #3
 26. 26. Shadowland #4
 27. 27. Daredevil #511
 28. 28. Shadowland #5
 29. 29. Shadowland: Power Man #4
 30. 30. Daredevil #512
 31. 31. Shadowland: After The Fall
Streszczenie:
[Uwaga: prolog do tej historii znajduje się w Dark Reign: The List – Daredevil oraz Daredevil #505-507]

Daredevil, wraz z The Hand, buduje w Hell's Kitchen cytadelę zwaną Shadowland – postawioną na miejscu, w którym niegdyś stała kamienica zniszczona podczas jego ostatniego starcia z Bullseyem. Klan ninja ogłasza, że dzielnica znajduje się pod ich opieką, zmuszając policję do jej opuszczenia – choć z rozkazu swego przywódcy nie posuwają się do zabijania przestępców.

Luke Cage i Danny Rand martwią się o przyjaciela i dzielą się swoimi uczuciami z resztą Avengers, ci jednak oświadczają, że po upadku Normana Osborna potrzebny jest ktoś, kto utrzyma spokój w mieście. Proszą jednak, by porozmawiali oni z przyjacielem i upewnili się, że nie złamie on zasad, dodając, że jeśli Murdock nie zgodzi się spocząć, gdy pokój zostanie przywrócony, będzie miał do czynienia z nimi. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że wybór Matta na przywódcę Hand był częścią machinacji klanu Snakeroot, który potrzebował herosa zmuszonego do złamania swego kodeksu moralnego, by uczynić z niego naczynie dla ich prawdziwego mistrza – Bestii Hand.

Tymczasem Bullseye transportowany jest do Raft, udaje mu się jednak uwolnić i, zabiwszy strażników, kieruje się do Hell's Kitchen. Odnalazłszy Shadowland, atakuje ninja na straży, szybko jednak zostaje odkryty przez Daredevila. Ten wysyła do walki swoich ninja, a Lester ucieka przed nimi, kierując się do pasażu handlowego, którego kamery bezpieczeństwa zamierza wykorzystać, by uwiecznić swoją walkę. Obserwowany z daleka przez Luke'a i Danny'ego, zabija kilku ninja, wtedy jednak staje przeciw niemu Murdock, który wybija mu z barku oba ramiona, po czym przebija jego własnymi sai.

Nagranie z walki, dzięki zaprzyjaźnionemu policjantowi, trafia w ręce Dakoty North, która prezentuje je Foggy'emu. Ten postanawia porozmawiać z Mattem, gdy jednak razem udają się w stronę Shadowlandu, zostają powstrzymani przez White Tiger – potajemnie nadal skorumpowaną przez magie Hand i lojalną nie Murdockowi, lecz klanowi Snakeroo – która odsyła ich do domów. W czasie drogi powrotnej zostają jednak zaatakowani przez grupkę ninja, zostają jednak uratowani przez Cage'a i Randa. Razem udają się do policyjnej kryjówki, gdzie ukrywają się przed ninja, dopóki nie dowiedzą się, kto ich wysłał.

Daredevil kontaktuje się zaś z Profilem, wynajmując go i każąc mu odnaleźć i sprowadzić Moon Knighta. Ten wyrusza więc do Egiptu, gdzie odnajduje brata Marca Spectora – Randalla – i przekonuje go do przyjęcia roli awatara Khonshu. Jako Shadow Knight, Randall zaczyna atakować bezdomnych, prostytutki i innych "niechcianych" mieszkańców Nowego Jorku, za pomocą ich krwi zostawiając wiadomości dla brata.

Nie są oni jednak jedynymi ofiarami – w całym mieście mordowani są gangsterzy, którym udało się uniknąć więzienia, a śmierci noszą znaki ataku Hand, mimo że ich ofiary znajdują się poza "jurysdykcją" klanu. Jedną z ofiar, Mikey'ego Fortunado, odnajduje Shroud, a brat zabitego, Bobby Fortunado, próbuje wynająć Misty Knight do rozwiązania sprawy, stwierdzając, że policja nie ruszy sprawy. Zdaje się to potwierdzać porucznik Rafael Scarfe, dawny partner Misty z policji, który wyjaśnia, że wszystkie sprawy związane z Hand są z urzędu zamykane. Paladin, wynajęty przez Mikey'ego do zabicia Bobby'ego, również próbuje rozwiązać zagadkę zabójstw, by dowiedzieć się, kto pozbawił go pracy, co doprowadza do jego konfrontacji ze Shroudem. Tymczasem inna ofiara, Sergey Bulovic, zostaje odnaleziony przez Silver Sable, która miała go sprowadzić do Europy na rozkaz Interpolu.

W Harlemie tymczasem pojawia się nowy heros – Power Man, działający jako bohater do wynajęcia. Victor Alvarez, jedyny mieszkaniec zniszczonej kamienicy, który przeżył katastrofę, obudził się z mocami pozwalającymi mu na absorpcję energii chi wokół siebie. Odszukawszy dziewczynę, która została porwana przez Cottonmoutha i zmuszona do prostytucji, chłopak staje do walki z oddziałem Hand próbującym rozszerzyć wpływy klanu poza Hell's Kitchen. Podczas walki absorbuje ich chi, uniemożliwiając im rozpadnięcie się w pył po przegranej– co przyjmują jako ujmę na honorze. W jednym z jego ruchów rozpoznają jednak techniki K'un L'un, domyślają się więc, że musi być on jednym z uczniów dojo Iron Fista. Choć Danny temu zaprzecza, wraz z Lukem odnajduje nowego Power Mana, który oskarża ich o porzucenie mieszkańców dzielnicy, gdy tylko stali się członkami Avengers. Ich walka zostaje wykryta przez gang Rivals, który wysyła przeciw nim grupę superłotrów – "starych znajomych" Danny'ego i Luke'a. Herosom bez większych problemów udaje się ich pokonać, a podczas walki Cage rozpoznaje w Alvarezie syna jego dawnego partnera z czasów, gdy sam należał do Rivals – Shadesa. Sytuacja tymczasem zwraca uwagę przywódczyni Rivals – Deadly Nightshade.

Dowiedziawszy się o śmierci Bullseye'a, grupa kryminalistów wykrada jego ciało i porywa paru ludzi – księdza, grupę turystów i reportera Bena Uricha – by przeprowadzić pogrzeb zabójcy, zostają jednak odnalezieni i pokonani przez siły Daredevila, który odnalazł ich dzięki wskazówkom pozostawionym przez Uricha.

Czując, że Daredevil może zostać przytłoczony, Mistrz Izo wzywa zaś do pomocy Elektrę. Razem infiltrują Jigoku-Chu, dowiadując się o planie klanu Snakeroot. Upewniając się, że nikt nie będzie jej ścigał, Izo wysyła więc Elektrę do Nowego Jorku.

Uznawszy, że jego ninja nie wystarczą, by rozszerzyć strefę swoich wpływów, Daredevil ogłasza, że poszukuje wojowników gotowych dołączyć do Hand. Na wezwanie odpowiada Typhoid Mary, w zamku zjawia się też grupa herosów-przyjaciół Matta – Coleen Wing, Luke Cage, Iron Fist, Misty Knight, Shang-Chi i Spider-Man, którzy próbują przekonać Murdocka do powrotu do "normalnej" roli. Tymczasem Moon Knight – wykorzystując tożsamość Jake'a Lockley'a i na prośbę Steve'a Rogersa – daje się schwytać przez Hand i osadzić w lochach w podziemiach Shadowland. Tam ujawnia przeszmuglowane wytrychy i uwalnia się, nim jednak zdoła pomóc innym więźniom, Shadowland zostaje zaatakowany przez wezwanego przez Kingpina za pomocą magicznego zwoju Ghost Ridera. Sądząc, że spotkanie z "przyjaciółmi" miało odwrócić jego uwagę, Daredevil wysyła swych ninja do walki z herosami, zezwalając na ich uśmiercanie. Samemu też rusza do akcji, ujawniając nadludzką siłę i zwinność, których nigdy dotychczas nie byłby w stanie osiągnąć. W czasie walki Moon Knight zostaje zaatakowany przez Bestię psychicznie, w jego obronie staje jednak Khonshu. Wyjaśnia on swemu awatarowi, że Bestia respektuje go, wie on bowiem, jak ją pokonać. Bohaterowie zostają tymczasem przyparci do muru, ratuje ich jednak uzbrojony po zęby Punisher, którego przybycie pozwala im na ucieczkę. Daredevil tymczasem postanawia odnaleźć nowego sługę i udaje się na cmentarz, odkopując ciało Bullseye'a – zamierzając przywrócić go do życia jako lojalnego wojownika Hand. Tam jednak odnajduje go Elektra, która również do niego dołącza.

Jednocześnie Cage wysyła Thunderbolts do podziemi głęboko pod Shadowland, gdzie, według plotek, znajduje się druga twierdza, prowadzona przez odnogę Hand znaną jako Underhand. Z rozkazami, by zlikwidować zagrożenie i uwolnić przetrzymywanych tam więźniów – w tym i policjanta będącego synem starego znajomego Cage'a – Thunderbolts wyruszają do kanałów, gdzie trafiają na zasadzkę. Fixer zostaje ciężko ranny, a gdy Songbird zabiera go do pobliskiego szpitala, Moonstone zauważa, że jeśli dowództwo dowie się o sytuacji, inicjatywa zostanie zamknięta. Przekonuje pozostałych do wypełnienia misji, a odnalazłszy podziemną cytadelę, grupa rozdziela się – podczas gdy Moonstone i Juggernaut zajmują się armią ninja, Crossbones i Ghost infiltrują twierdzę. Podczas, gdy Ghost uwalnia więźniów, Brock zajmuje się strażnikami – a straciwszy bronie, odkrywa, że dzięki kryształom terrigenu, z którymi wszedł w kontakt podczas poprzedniej misji, otrzymał supermoce podobne do tych Cyclopsa. Za ich pomocą radzi sobie z ninja, a także z poszukiwanym przez drużynę policjantem, który po uwolnieniu wyruszył przodem, by upewnić się, że droga będzie bezpieczna dla pozostałych.

Tymczasem z herosami kontaktuje się Mistrz Izo, ujawniając, że nie mają już do czynienia z Mattem Murdockiem, lecz z istotą znaną jako Bestia Hand. Potwierdza to fakt, że mroczne magie Bestii zaczynają się "wylewać" na miasto, stawiając mieszkańców przeciw sobie. Ostrzega, że będą musieli zabić Murdocka, z czym zgadza się również zaproszony na spotkanie Wilson Fisk.

Zauważywszy zbierających się Inner Demons Mr. Negative'a, Spider-Man wyrusza ich śladem, odkrywając potyczkę między nimi a ninja Hand – część walk o wpływy prowadzonych przez rozszerzającego swe terytorium łotra. Gdy dołącza do niego Shang-Chi, razem wyruszają, by przerwać walkę, zdając sobie sprawę z tego, że dzięki swym czynnikom gojącym, ludzie Negative'a koniec końców wygrają. Udaje im się kupić ninja Hand wystarczająco dużo czasu na odwrót, Negative jednak atakuje ich, wykorzystując swe korumpujące moce na Shangu. Nie działają one jednak tak, jak zwykle – dzięki swej żelaznej woli Shang opiera się kontroli łotra, a co więcej, przejmuje kontrolę nad jego ludźmi. Spider-Man odwraca jednak jego uwagę na wystarczająco długo, by Negative mógł zbiec, po czym przemawia do przyjaciela, pomagając mu wrócić do siebie.

Od pozostałych herosów odcina się też Coleen Wing, która próbuje uwolnić niewolnice w pewnym salonie masażu – w wymierzeniu sprawiedliwości przeszkadza jej jednak policja, unieruchomiona przez biurokrację. Ze sfrustrowaną wojowniczką kontaktuje się Daredevil, stwierdzając, że nie musi ona mieć związanych rąk i ujawniając, że jej matka nie dawała się powstrzymać. Zaintrygowana, Coleen infiltruje Shadowland, gdzie Daredevil ujawnia jej, że jej matka, Azumi Ozawa, była częścią Hand i przywódczynią elitarnej grupy wojowniczek w szeregach klanu, Nail. Stwierdza, że członkinie jednostki zostały zabite przez ich przeciwników, ujawnia jednak, że postanowił ją reaktywować i oferuje Coleen rolę przywódczyni. Wraz z Black Lotus, Cherry Blossom, Makro i Yuki, również potomkiniami dawnych członkiń Nail, atakują organizacje zajmujące się handlem ludźmi, a w końcu ich śledztwo prowadzi ich do radnego Stevena Shake'a. Gdy Hand osadza wszystkich jego pracowników w lochach, Coleen wyrusza, by uwolnić swoją sąsiadkę, Tig, która dopiero zaczęła pracować dla polityka. Zostaje przyłapana przez próbującą ją zdyskredytować Black Lotus, ucieka jednak z pomocą Cherry Blossom. Pogodziwszy się z Misty, wraca do Shadowland, gdzie ratuje Tig i, wmówiwszy Lotus, że aby odebrać jej tytuł przywódczyni Nail, musi ją pokonać w rytualnej walce, powala ją i odchodzi wraz z Tig i Cherry Blossom, z którymi zakłada nowe Daughters of the Dragon i wyrusza do Japonii, by poznać prawdę o swojej matce.

Wróciwszy do swojej rezydencji, Moon Knight odkrywa, że Shadow Knight włamał się do niej, atakując jego narzeczoną, Marlene, doprowadzając do jej poronienia. Spectorowi udaje się odnaleźć przeciwnika, odkrywając, że ma do czynienia ze swoim bratem, a ten, ujawniwszy, że zamierza przejąć od niego tytuł awatara Khonshu, ucieka. Dowiedziawszy się od bóstwa, że Randall również poszukuje broni, która może pokonać Bestię – Szafirowego Półksiężyca – zgadza się mu służyć w zamian za informację, gdzie ją znaleźć. Odkrywa artefakt w Nowym Orleanie, tam jednak ponownie atakuje go Shadow Knight. Pokonany, ujawnia ukryte na sobie ładunki wybuchowe, by więc powstrzymać go przed zabiciem postronnych, Marc rzuca w brata Półksiężycem, zabijając go i wysyłając na dno zatoki.

Ghost Rider tymczasem odnajduje Kingpina, odkrywa jednak, że nie jest w stanie mu nic zrobić, dopóki ten posiada zwój. Fisk ujawnia, że jedynym sposobem, by Blaze się uwolnił, jest zniszczenie źródła magii – klanu Snakeroot. Duch Zemsty wyrusza więc do Japonii, tam odkrywa jednak, że ta sama magia uniemożliwia mu atak na Hand. Uwięziony, zostaje zabity przez Snakeroot, gdy jednak zostaje wysłany z Niebios z powrotem na ziemię, żąda pomocy w rozprawieniu się z Hand. Gdy wraca do życia, twierdza ninja zostaje zaatakowana przez Archanioły, które zabijają wszystkich trzech członków klanu Snakeroot.

Misty Knight i Silver Sable, niezależnie od siebie, zakradają się do kostnicy, badając ciała ofiar "Hand" i odkrywając, że rany wyglądają na zadane nie przez wytrenowanych ninja, lecz przez amatorów. Grupka ninja zakrada się też do gabinetu Misty, zapewniając ją, że nie oni stoją za morderstwami, dodają jednak, że są one ujmą na honorze klanu. Domyśliwszy się, że Bobby Fortunado może stać się kolejną ofiarą, Misty dzwoni do niego, jest już jednak za późno. Gdy dociera do jego mieszkania, odnajduje go martwego – a także jak najbardziej żywego Paladina, który jednak zarzeka się, że nie jest winien śmierci gangstera. Odnalezieni i ostrzeliwani przez ochroniarzy Fortunado, zostają uratowani przez Silver Sable, postanawiają więc współpracować w odnalezieniu prawdziwego zabójcy. Wysuwają teorię, według której jeden z gangów Nowego Jorku próbuje oczernić The Hand, przeczy temu jednak najnowsza ofiara zabójców – odnaleziony przez Shrouda Dudley Miller, oskarżony o pedofilię. Wkrótce później jednak grupa, do której dołącza Shroud, odnajduje, co łączy te ofiary – wszyscy uniknęli więzienia ze względu na biurokrację i technikalia. Zastawiają pułapkę na morderców, którymi okazują się być Rafael Scarfe i inni policjanci, mający dość przestępców uciekających przed sprawiedliwością i biorący sprawę w swoje ręce z zamiarem zrzucenia winy na klan ninja. Potajemnie nagrawszy ich "zeznania", herosi chronią policjantów przed zemstą prawdziwych ninja, po czym przekazują ich, wraz z dowodami, w ręce policji.

Gdy zamieszki na ulicach Hell's Kitchen nasilają się, Foggy i Dakota zostają odnalezieni przez Hand, przed ninja ratuje ich jednak Black Tarantula. Niedługo później zauważa on nasilające się niepokoje na ulicach, White Tiger ujawnia więc, że od początku taki był plan i przebija go mieczem. Próbujący się ukryć przed ninja Dakota i Foggy rozdzielają się w chaosie, a gdy detektyw pomaga Becky Blake wydostać się z płonącego budynku będącego siedzibą ich firmy, Nelson postanawia porozmawiać z Mattem i udaje się do Shadowland.

Danny również przeprowadza własne śledztwo, odkrywając, że jedyny z jego uczniów, który opanował ruch rozpoznany przez ninja Hand, którzy się z nim spotkali, mieszkał w zawalonej kamienicy. Odnalazłszy artykuł opowiadający o cudownie ocalałym Victorze, domyśla się, że jego moce musiały pozwolić mu na absorpcję chi pozostałych mieszkańców, wraz ze wspomnieniami i umiejętnościami jego ucznia. Gdy wyrusza do nowego mieszkania Alvarezów, informacje te wykrada trójka ninja. Tymczasem, Deadly Nightshade zastawia pułapkę na Power Mana z pomocą znajdujących się w jej kieszeni policjantów – z których jeden zbiegł z Shadowland, gdy więźniów uwolnił Ghost Rider. Niweluje ona moce Victora, ujawniając, że otrzymał on je dzięki goglom, które stworzyła dla jego ojca, odkrywa jednak, że nie nosi on ich – zostały one zniszczone podczas eksplozji kamienicy, a ich fragmenty scaliły się z jego ciałem. Widząc, że nie ma sposobu na odzyskanie swego wynalazku, zamiast tego proponuje młodemu herosowi posadę, ten jednak odmawia i atakuje razem z Iron Fistem. Łotrzycy jednak udaje się uciec, a gdy herosi opuszczają jej kryjówkę, Power Man otrzymuje informację od ninja, którzy porwali jego kuzynkę i żądają, by zjawił się w Shadowland, by dać im szansę na odzyskanie honoru.

Gdy Daredevil przygotowuje rytuał ożywienia Bullseye'a, pzostali ninja Hand zostają wezwani z powrotem do twierdzy, by jej bronić, Elektra wpuszcza jednak herosów – do których dołączył Wolverine – przez sekretny tunel w podziemiach. Bohaterowie atakują Murdocka, ten jednak okazuje się jeszcze potężniejszy, niż myśleli – do tego stopnia, że nawet przebity pazurami Logana walczy dalej, ujawniając, że całkowicie poddał się mocy Bestii. Udaje mu się powalić przeciwników – w tym Ghost Ridera, którego ognie piekielne pochłania – a gdy na miejscu zjawia się Foggy, szykuje się do zabicia go. Zaczyna jednak się wahać, a wtedy Iron Fist uderza go resztką swojej chi, wykorzystując swą moc do leczenia. To daje Mattowi szansę na zwalczenie wpływu Bestii z pomocą Elektry, która wyjaśnia, że istota wykorzystuje przeciw niemu jego własne uczucie niepewności. Popełnia swoim umyśle symboliczne seppuku, odcinając się od Bestii i pozbawiając ją nosiciela, wpływa to też jednak na jego ciało, które szybko traci siły. Gdy jednak pozostali bohaterowie szykują się do opuszczenia Shadowland, odkrywają, że DD zniknął.

Tymczasem Power Man staje do walki z demonem wezwanym przez trójkę ninja, którzy poświęcili w tym celu swoje życia. Rozumiejąc w końcu, na czym polega jego moc, czerpie energię z całego miasta i, wzmocniony przez "Duszę Nowego Jorku" pokonuje potwora. Odnalazłszy go, Iron Fist proponuje, że nauczy go lepszego korzystania z jego mocy, w zamian zgadzając się "zająć" matką Victora, którą przekonuje, że chłopak pracuje dla jego fundacji.

Z Bestią pokonaną, mieszkańcy uspokajają się, a zamieszki kończą się. Tymczasem Kingpin zjawia się w Shadowland i,ujawniwszy, że Typhoid Mary od początku działała dla niego jako uśpiony agent, przejmuje kontrolę nad Hand. Detektyw Kurtz tymczasem zostaje przekonany przez swego komisarza, by nie udawać się na emeryturę, zamiast tego proponując, by zajął się poszukiwaniami Daredevila – inni policjanci jednak przekonują go, by nie ścigał herosa, który pomógł im niezliczoną ilość razy. Tymczasem Hell's Kitchen zyskuje nowego obrońcę – Black Panthera. Odkrywszy tymczasem śmierć sędziego Kramera, który pozbawił Foggy'ego licencji [Daredevil #502-503], Dakota stwierdza, że będą w stanie ujawnić jego powiązania z Fiskiem i Osbornem i unieważnić jego decyzję – Becky jednak stwierdza, że nie jest w stanie dłużej ufać Murdockowi i opuszcza kancelarię. Dakota zaś odnajduje nadal żywego Black Tarantulę w "przychodni" Night Nurse.

Matt tymczasem znajduje się z dala od Nowego Jorku, podróżując na zachód i próbując odnaleźć siebie.


Reperkusje:
* W Hell's Kitchen powstała twierdza Shadowland należąca do the Hand i kontrolowana przez Kingpina;
* Daredevil zniknął z Nowego Jorku, a jego miejsce jako obrońcy Hell's Kitchen zajął Black Panther;
* Zginął Bullseye, a także Randall Spector/Shadow Knight, Darris Kimbro, sędzia Kramer, wszyscy trzej przywódcy klanu Snakeroot i grupa drobnych nowojorskich kryminalistów. Nienarodzony syn Marca Spectora i Marlene Alraune również stracił życie;
* Choć Foggy Nelson odzyskał licencję prawniczą, kancelaria Nelson, Blake and Murdock rozpadła się;
* W Harlemie zjawił się nowy superbohater – Power Man, który został uczniem Iron Fista;
* Colleen Wing założyła nowy zespół Daughters of the Dragon i wyruszyła do Japonii, by poznać prawdę o swojej matce;
* porucznik Rafael Scarfe i grupa innych policjantów została aresztowana, oskarżona o liczne zabójstwa;
* Crossbones odkrył, że w wyniku kontaktu z kryształami Terrigenu zyskał supermoce, dzięki którym mógł generować wystrzały energii.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.