Avalon » Crossover/Events » Curse of the Mutants

Curse of the Mutants

Typ: wewnętrzny
Start: 2010-07-08
Liczba zeszytów: 16
Wstęp:
Mutanci zamieszkujący Utopię zyskują sobie nowego przeciwnika – Xarusa, syna Draculi, który po zabiciu ojca stał się władcą wampirów. Uzbrojony w technologię zakrzywiającą światło i na czele zjednoczonego narodu krwiopijców, Xarus zamierza włączyć homo superior do swego imperium, zyskując tym samym potęgę mogącą rzucić resztę świata na kolana.
Występuja:
* Cyclops, Emma Frost, Angel, Armor, Bling!, Colossus, Dazzler, Dust, Ernst, Gambit, Husk, Iceman, Karma, Loa, Magma, Magneto, Marta Johansson, Mercury, Namor, Pixie, Rockslide, Rogue, Storm, Wolverine, X-23
* Doctor Nemesis, Kavita Rao, Madison Jeffries
* Blade
* Husam, Husni, Abira, Jian, Logomancer, Oudvrou
* Jubilee
* Dracula, Janus, Xarus, Thakorr i inne wampiry
Komiksy
Streszczenie:
W czasie zgromadzenia przywódców klanów wampirów Xarus, syn Draculi, wzywa pozostałych do ataku na ludzkość, a gdy nie uzyskuje poparcia władcy wampirów, zabija ojca i rozpoczyna przewrót, ujawniając, że jest w posiadaniu technologii zakrzywiającej światło, co pozwalałoby wampirom walczyć za dnia. Jego przeciwnicy zbierają się wokół jego brata i pierworodnego syna Draculi, Janusa, który próbuje uzyskać poparcie najsilniejszego z klanów, sekty Claw. Okazuje się jednak, że wszystko to było zaplanowane przez Xarusa, który chciał pozbyć się opozycji, ale sam Janus zostaje uratowany dzięki jednemu z zakrzywiających światło amuletów i ucieka przed bratem.

Pierwszym ruchem Xarusa jako nowego władcy wampirów jest pozbycie się łowców wampirów i sprzeciwiających się mu klanów. Na trop jego ataków wpada Blade, który razem z innymi łowcami próbuje zastawić na niego pułapkę. Nie biorą jednak pod uwagę nowej zdolności krwiopijców do działania w świetle słonecznym i wszyscy – poza Bladem – zostają wymordowani.

Wkrótce później do San Francisco zostaje wysłany zamachowiec-samobójca, który, wystawiwszy swe ciało na słońce pośrodku wypełnionego ludźmi placu, eksploduje, rozprzestrzeniając wśród znajdujących się w pobliżu ludzi specjalnie zaprojektowanego wirusa. Wśród zarażonych jest Jubilee, która zostaje zabrana na Utopię.

Tam X-Club odkrywa, że wirus atakuje ośrodek mózgu sterujący żądzami i łaknieniem, zmuszając zainfekowanych do poszukiwania wampirów. By móc odnaleźć lek, wysyłają X-Men do schwytania żywego wampira, by naukowcy mogli go zbadać. W czasie poszukiwań Wolverine i Colossus trafiają na Blade'a, który przekazuje im informacje o śmierci Draculi i technologii używanej przez krwiopijców. Cyclops decyduje, że muszą ożywić Draculę, widząc w nim cennego sojusznika przeciwko jemu synowi. Jubilee tymczasem powala zajmującą się nią Kavitę Rao i ucieka z wyspy, trafiając do Xarusa.

Storm i Gambit – wykwalifikowani złodzieje – zostają wysłani na wyspę wampirów u wybrzeży Grecji po ciało Draculi, które zdobywają z pomocą Janusa, przy okazji niszcząc urządzenia skrywające wyspę przed telepatami i teleporterami. W tym samym czasie Namor udaje się do kryjówki atlantyckich krwiopijców – Aquenos – gdzie z pomocą grupy młodych homo mermani zwących się Trójzębami odnajduje głowę Draculi zamkniętą w Skarbcu Praw, skradzionym przez wampiry artefakcie, który może otworzyć jedynie prawowity król Atlantydy. Czyniąc to jednak, łamie pokój między Atlantydą a Aquenos.

Na Utopii tymczasem X-Club próbuje odnaleźć lek tak na zaprojektowanego wirusa, jak i na sam wampiryzm. Krwiopijca, którego badali, uwalnia się jednak i zaczyna siać postrach na niższych poziomach Utopii, a nieświadomie pomaga mu zarażony wirusem podczas transportu więźnia Madison Jeffries. Doctor Nemesis domyśla się jednak, że wirus jedynie ułatwia wampirom narzucenie ofiarom telepatycznej kontroli i z pomocą Emmy Frost neguje efekty i niszczy wampira.

Gdy skompletowane ciało Draculi trafia na Utopię, Wolverine, po odwiedzinach w laboratorium, udaje się na poszukiwania Jubilee. Okazuje się jednak, że także i to było częścią planu Xarusa, który, z pomocą nowoprzemienionej Jubiliaton zamierza również z Logana zrobić wampira – jest bowiem pewien, że z nim po swojej stronie będzie w stanie bez problemów przejąć kontrolę nad Utopią i włączyć X-Men do swego wampirzego imperium. Wkrótce Logan trafia w zastawioną na niego pułapkę i zostaje przemieniony przez Jubilee.

X-Men udaje się tymczasem ożywić Draculę, ten jednak, dowiedziawszy się, jak wygląda sytuacja, bez słowa opuszcza wyspę.

Gdy kolejny punkt jego planu zostaje zrealizowany, Xarus przygotowuje się do ofensywy, podczas, gdy Cyclops wysyła swoich X-Men do walki z wampirami terroryzującymi San Francisco. Gdy siły krwiopijców okazują się większe, niż się spodziewał, kontaktuje się z Xarusem, otwarcie wypowiadając mu wojnę. Ten w odpowiedzi ujawnia, że Jubilee i Wolverine zostali przemienieni w wampiry i że planuje zrobić to samo z resztą mutantów.

Namor musi tymczasem odpierać ataki Aquenos na swoich poddanych, rozproszonych po niedawnej diasporze. Po ataku na Nową Atlantydę decyduje się przejść do ofensywy. Gdy nadworny Logomancer przygotowuje dla niego zaklęcie pozwalające na zniszczenie podwodnych wampirów, Sub-Mariner wraz ze swą gwardią honorową wyrusza do ukrytego pod dnem morskim miasta wampirów. Podczas, gdy jego ludzie odpierają ataki wampirów – z pomocą Logomancera i Loi – on musi zmierzyć się z przywódcą Aquenos, jego uznawanym za zmarłego dziadkiem, Imperatorem Thakorrem. Z pomocą jednej z Trójzębów, Abiry, udaje mu się go pokonać i dokończyć zaklęcie, używając dziadka jako źródła jednego ze składników potrzebnych do rzucenia czaru – krwi króla. Mimo, że była ona rozrzedzona przez jego związek z Aquenos, zaklęcie działa, zabijając większość atlantyckich wampirów. Pozostałym Sub-Mariner ogłasza, że włącza ich miasto do swojego królestwa i zabrania dalszych ataków na Atlantydę.

Na Utopii tymczasem X-Men przygotowują się do oblężenia. Pierwszej fali krwiopijców przewodzi Wolverine, gdy jednak ten staje twarzą w twarz z Cyclopsem, Summers ujawnia, że podczas ostatniego badania ukryli w krwioobiegu mutanta nanity, które "wyłączyły" jego czynnik gojący. Gdy zostaje on włączony z powrotem, szybko przezwycięża wampiryzm, a wtedy X-Men, z Wolverinem znów po ich stronie, przechodzą do kontrataku, rozgramiając siły wampirów. Gdy Xarus wzywa do kolejnego ataku, w jego centrum dowodzenia zjawia się Dracula, ogłaszając, że wszystkich krwiopijców poza jego synem obejmuje amnestią za ich czyny. Następnie staje do walki z synem, którego zabija na chwilę przed tym, gdy na miejsce docierają X-Men. Uznając Cyclopsa za godnego przeciwnika, wzywa wampiry do odwrotu, pozostawiając jednak w rękach mutantów Jubilee, która, wbrew radom Blade'a, trafia do brygu.

Reperkusje:
- Powstał zjednoczony naród wampirów, dowodzony przez Draculę i używający technologii zakrzywiającej światło;
- Xarus został zabity przez swego ojca;
- Jubilee stała się wampirem;
- Loa zyskała zdolność oddychania pod wodą;
- Zginęli liczni mieszkańcy San Francisco i Nowej Atlantydy, a także wielu łowców wampirów;
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.