Avalon » Crossover/Events » Minimum Carnage

Minimum Carnage

Typ: wewnętrzny
Start: 2012-10-03
Liczba zeszytów: 6
Wstęp:
Gdy Carnage zostaje uwolniony z więzienia dla superłotrów przez mieszkańców Microversum, jego tropem wyrusza Agent Venom. Podąża za nim do Houston w Teksasie, miasta chronionego przez Scarlet Spidera, i dalej, do innego Wszechświata...
Występuja:
* Venom, Katy Kiernan
* Scarlet Spider, Donald Meland, Wally Layton
* Arcturus Rann, Bug, Flare, Marionette, Quark
* Redeemer
* dr Ketola, Ryan Ketola
* Marquis Radu
* Veras, Centivros, Krevius, Null-Tron, Raidus, Xerxes
* Carnage
Komiksy
Streszczenie:
Wezwany do akcji, Agent Venom trafia do Thunderbolts Mountain, gdzie przetrzymywani są najgroźniejsi superprzestępcy, i dowiaduje się, że Carnage zbiegł. Przeglądając nagrania z kamer bezpieczeństwa odkrywa, że Kasady skorzystał z pomocy miniaturowych istot, a poinformowawszy o tym Katy Kiernan, reporterkę specjalizującą się w niecodziennych zdarzeniach, otrzymuje od niej namiary na projekt NASA znany jako Prometheus Pit.

W Houston Scarlet Spider wpada do płonącego budynku, gdzie odkrywa zmasakrowane ciało starszej kobiety i przerażonego mężczyznę, który wpada w panikę, widząc herosa. Zabrany do szpitala mężczyzna ujawnia, że potwór, który go zaatakował, poszukiwał jego żony.

Z tą tymczasem przeprowadza wywiad Katy Kiernan – doktor Ketola bowiem odbudowała w  Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona Prometheus Pit, przejście do Microversum. W tym momencie atakuje ją Carnage, po chwili jednak na miejscu zjawia się Scarlet Spider. Zostaje on jednak powalony przez drużynę z Microversum, która następnie uruchamia portal. Dowiedziawszy się, że Katy jest reporterką, Carnage porywa ją i ucieka z nią do innego świata. Nim jednak Kaine może ruszyć za nimi, na miejscu zjawia się Venom. Obaj są gotowi do walki, rozpoznają się jednak z czasów Spider-Island i zaniechują ataku. Wtedy jednak Thompson traci kontrolę nad symbiotem, który rzuca się na klona. Choć Thompsonowi udaje się ją odzyskać, Scarlet Spider jest na tyle wściekły, że porzuca pościg za Carnagem, stwierdzając, że dopóki nie ma go w Houston, nie jest on jego problemem, Venom przekonuje go jednak, że łotr wróci. Z pomocą dr Ketoli ponownie uruchamiają uszkodzony portal, ten jednak przenosi ich do różnych miejsc. Podczas, gdy Venom trafia na Tropicę, gdzie zostaje zaatakowany przez żyjące tam "wróżki" i uratowany przez Enigma Force, Scarlet Spider zjawia się przed mieszkańcem znanym jako Redeemer. Ten wyjaśnia, że przez lata był brutalnym zdobywcą, gdy jednak otworzył się na energię rządzącą tym światem, Enigma Force, zrozumiał, że jego zadaniem jest leczenie tego świata.

Carnage tymczasem zostaje zabrany przez swoją drużynę do Body Banks, miejsca, w którym produkowano idealnych żołnierzy. Katy domyśla się, że łotr ma posłużyć im za surowiec do zbudowania armii, ten więc postanawia zabić cały zespół poza jednym jego członkiem, Raidusem, któremu każe się zaprowadzić do swego przywódcy.

Na swoim statku, Endeavor, Arcturus Rann wyjaśnia Venomowi, że zadaniem jego drużyny jest zabrać go do Redeemera, wtedy jednak zostają zaatakowani przez flotę Marquisa Radu. Gdy przystępują oni do abordażu, Venom zaczyna walczyć po stronie Enigma Force, powalony przez atak soniczny jednak traci kontrolę nad symbiotem, tego jednak swoim śpiewem uspokaja Flare. Wtedy jednak przybywają posiłki, którym udaje się schwytać drużynę.

Redeemer wyjaśnia Scarlet Spiderowi, że próbuje odnaleźć i "uleczyć" Marquisa Radu, zostaje jednak zaatakowany przez Carnage'a, który ma co do łotra inne plany. Do walki z szaleńcem staje Kaine, wpływ symbiota na świat jest jednak na tyle negatywny, że występ skalny, na którym znajduje się Redeemer, zaczyna się walić, Scarlet rzuca mu się więc na ratunek i obaj spadają w przepaść. Na miejscu tymczasem zjawiają się siły Marquisa, które chwytają Carnage'a.

Niedługo później Enigma Force z Venomem oraz Carnage zostają zaprowadzeni przed oblicze Marquisa Radu, który ogłasza, że zamierza wykorzystać symbioty, by zabić ich boga i zdobyć ładzę nad Microversum. Gdy Kasady się uwalnia, Radu bez problemu go powala i każe zabrać obu nosicieli do Body Banks i wtrącić Enigma Force do celi. Następnie wyjaśnia Katy, którą uznaje za kogoś pokroju historyka, że wiele lat temu Microversum zostało zaatakowane przez symbioty i o mało nie zniszczone, rządzącej tym światem Enigma Force udało się jednak je wypędzić. Teraz jednak zamierza zmusić je do zniszczenia tej mocy, by móc ponownie ją obudzić, tym razem pod swoją kontrolą. Z jej pomocą podbije Microversum, a potem zaatakuje świat Katy. Następnie wysyła dziennikarkę do celi, w której znajduje się już drużyna Ranna. Tymczasem na powierzchni planety Scarlet Spider i Redeemer docierają z powrotem na szczyt przepaści, gdzie uzdrowiciel wyjaśnia, że jeśli symbioty zniszczą Microversum, Macroversum, czyli "regularny" świat Kaine'a, zapadnie się.

Tymczasem symbioty zostają sklonowane i umieszczone w komorach, w których dojrzewają wyprodukowane ciała. Dzięki destrukcyjnemu wpływowi symbiotów na otoczenie Venomowi i Carnage'owi udaje się uwolnić, a wtedy Kasady przejmuje kontrolę nad klonami i wysyła je do ataku, wyśmiewając Thompsona, który nosi według niego jedynie "zwłoki" symbiota. Gdy powala herosa, na miejscu zjawia się Scarlet Spider, który wznawia walkę z szaleńcem. Tymczasem uwięziona Katy ujawnia Enigma Force, że udało jej się wykraść klucz do ich celi. Wkrótce później zespół infiltruje bazę, atakowaną przez sklonowane symbioty, i docierają do Marquisa Radu, który stwierdza, że jest agentem chaosu i że sytuacja jest tym, na co liczył, po czym ucieka.

Scarlet i Venom, mimo starań, zaczynają przegrywać z Carnagem i jego "armią", Thompson jednak wykorzystuje wspomnienia swych przeszłych cierpień i swój związek z klonami, by je powalić. Również osłabiony Carnage postanawia uciec z powrotem do Macroversum i przenika przez podłogę. Jakiś czas później Rann i jego drużyna zabierają Ziemian do Ściany między wymiarami, gdzie Venom wykorzystuje swego symbiota, by przenieść  z powrotem do ich wymiaru.

Lądują w pasażu handlowym "Galeria" w Houston odkrywają jednak, że nadal są niewielcy – zaledwie kilkanaście centymetrów. Normalnej wielkości Carnage mimo to jednak ich zauważa i atakuje, wykorzystując swoje miniaturowe klony, które stały się częścią niego. Choć herosi walczą mężnie, szybko zostają schwytani, wtedy jednak wracają do właściwych rozmiarów. Podczas walki Carnage chwyta "ojca" i próbuje go pożreć, Thompson detonuje jednak granat soniczny otrzymany od Enigma Force, powalając Kasady'ego, a wtedy Kaine dopada do niego i wbija swoje żądło w jego mózg, lobotomizując go. Widząc to, Venom protestuje, Scarlet stwierdza jednak, że pozwalając szaleńcowi na dalsze życie, pozwalają mu na dalsze morderstwa i odchodzi.


Reperkusje:
* Cletus Kasady został zlobotomizowany, przez co teraz symbiot ma pełną kontrolę nad ciałem;
* W ataku Carnage'a na "Galerię" zginęły 23 osoby;
* Prometheus Pit w Centrum Lotów Kosmicznych w Houston została rozmontowana, a doktor Ketola zrezygnowała z pracy dla NASA;
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.