Avalon » Encyklopedia

Encyklopedia Marvela

N'Garai

Starożytna rasa demonicznie wyglądających istot, które władały Ziemią tysiące lat temu. Są to duże szare stworzenia z dużymi głowami, rzędami ostrych zębów, zatrutymi pazurami oraz silnymi ogonami. Po wielu latach niewolnictwa, ludzcy magowie wygnali N'garai do innego wymiaru i zamknęli ich w kamiennych, pokrytych magicznymi symbolami obeliskach. Jeden z takich kamiennych tworów znajduje się na terenie posiadłości Xaviera. Wiele lat temu, Cyclops błąkał się bez celu po stracie Thunderbirda i w pewnym momencie uwolnił swoje promienie optyczne, uszkadzając obelisk. X-Man nie wiedział co kryje w sobie monolit, aż do chwili gdy przywódca N'Garai, Kierrok, zaatakował posiadłość. X-Men na szczęście udało się odeprzeć atak. Kamienny kopiec jednak nie chciał zamknąć się na dobre i studenci Xaviera co jakiś czas musieli się ścierać z demonicznymi N'Garai.

Neo

Rasa Neo prawdopodobnie od starożytnych czasów zamieszkuje Ziemię. Są to osobnicy posiadający super-moce podobne ty tych, jakie posiadają mutanci, tyle, że ich są o wiele potężniejsze. Domina przewodzi jednemu z wojowniczych klanów Neo i to ona wydała wojnę ludzkości, gdy system satelitarny High Evolutionary'ego pozbawił wszystkich mutantów (oraz Neo) na Ziemi ich zdolności. Bez swych mocy wielu Neo zginęło, więc ich nienawiść do ludzi sięga głęboko. Ta rasa jest podzielona na podgrupy: Shockwave Riders władają zdolnościami psionicznymi i przemieszczają się za pomocą ścigaczy antygrawitacyjnych oraz Lost Souls, którzy łapią dusze w psychicznie pułapki, które zamykają je w niekończącej się rozpaczy. Obie te grupy przetrwały nawet do czasów Cable'a, gdzie ponoć sam Apocalypse odnosił się do nich z respektem, dając świadectwo ich mocy. Neo walczyli z X-Men, którzy nie mogli pozwolić, aby ci zniszczyli świat. To Neo sabotowali stację kosmiczną High Evolutionary'ego, zniszczyli siedemnaście baz Sinistera oraz wytropili i zabili mutantów, których Xavier ukrył w Nowym Jorku. Wszyscy są doskonałymi wojownikami i nie poddają się bez walki. Podobno Shadowcat należy do Neo, ale nie zostało to w żadne sposób potwierdzone. Jakiś czas temu klan Dominy został zaatakowany przez Magneto, którzy zażądał, aby przestali walczyć pomiędzy sobą oraz innymi mutantami i przyłączyli się do jego wojny z ludźmi. Oczywiście odmówili za co Magnus ich zabił, przetrwała jedynie Domina.

Neutralizer

Oparty na broni o tej samej nazwie, używanej przez Roma do pozbywania się Dire Wraiths z naszego wymiaru. Neutralizer zbudowany przez Forge'a usuwa z osoby wszelkie nadludzkie zdolności, a dokładniej pozbawia możliwości ich użycia.

Neverland

Obóz koncentracyjny dla mutantów, zbudowany przez reaktywowany program Weapon X pod przywództwem Malcolma Colcorda. W ścisłej tajemnicy eliminowano tam mutantów, uznanych za nieprzydatnych. Bez wiedzy Projektu, w Neverlandzie działał Sinister.

New Warriors

Super-grupa na nowe millenium. Pierwotnie sformowana przez Night Trashera (Dwayne Taylor z Taylor Foundation) ta młoda drużyna składała się z Namority, Novy, Speedballa, Marvel Boya (poźniej Justice) oraz Firestar.

Nova Roma

Podobne do Rzymu miasto stworzone przez Selene pośrodku amazońskiej dżungli. Kobieta wymazała pamięć dużej liczbie osób i zasiedliła nimi osadę. Ludzie ci myśleli, że są potomkami rzymskiej koloni w Nowym Świecie. Czcili Selene i składali jej ofiary w ludziach, dzięki temu zyskiwała energię i to był jedyny powód stworzenia tej osady. New Mutants natrafili na miasto, gdy odwiedzali matkę Sunspota, tam spotkali Amarę, mieszkankę Nova Roma, która wraz z Mirage została ofiarowana Selene. Amara nie zginęła w lawie, do której została wrzucona, ponieważ ujawniły się jej mutacyjne zdolności. Kilka lat późnej oszustwo Selene wyszło na jaw i Magma wraz ze swym chłopakiem Empathem wróciła do Nowa Roma, aby pomóc "kolonistom" w powrocie do żyć sprzed porwania.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.